Kociary

Czyli wszystko o kotach ;)

Ogłoszenie

Ogłoszenia!

Ogłoszenie I
Poszukiwani: Jeźdźcy Apokalipsy!
Jeżeli chcesz być moderatorem tej strony
wyślij swoje zgłoszenie na adres: kociary_forum@op.pl
Wygląd zgłoszenia:
Ksywa:
Imię:
Wiek:
Skąd:
Kontakt:
Czy masz kota?(Jak tak to ile?):
Ile czasu spędzasz przed komputerem:
Twoje blogi/strony/fora(jeżeli posiadasz):
Czy znsz język HTLM lub BBCode?:
Dlaczego chcesz być moderatorem:
Dlaczego właśnie ty:

#1 2008-08-14 14:15:30

Yukirin-Mau

Apokalipsa

7006146
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 14
Punktów :   
Zainteresowania:: Koty i taniec!! I filmy
Skąd:: www.films4U.pun.pl
Wiek:: 14
Ulubiony film:: Mam wiele.
Ulubiona kisążka:: Długo by wymieniać :D

Pchły i Kleszcze

Lato w pełni - piękna zieleń, upały. Wyjeżdżamy na wakacje. Na dzialkę lub do lasu a do towarzystwa bierzemy nasze koty. W tym okresie jest jednak duża inwazja pasożytów. Najbardziej zagrozone są koty.
Kleszcze umiejscawiaja się u kotów najcześciej na skórze głowy, szyi i kraku. W miejscu wkłucia pojawia się zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Należy je usuwac za pomocą specjalnych szczypiec. Nie należy  smarowac kleszczy oliwą, wazeliną lub naftą, bo to powuduje u kleszcza wymioty, które dostają się do razy i zwiększają ryzyko boleriozy. Jeżeli inwazja jest naprawdę duża należy zgłosić się do weterynarza.
Inwazje pcheł pojawiają się w okresie wiosenno-letnim. U kotów ciągle wysstawionych na działanie pcheł dochodzi do reakcji zapalnej skóry spowodowanej wrażliwością na ślinę pcheł. Zwięrzęta zaatakowane przez pchły silnie się drapią przez co dohcodzi do świądu. Pchły odrzywiąją się krwią i żeby się do niej dostać nakłuwają głęboko skórę kota aż do naczyń krwionoścnych. U zwierząt z dużą inwazją pcheł dochodzi do anemii. Małe kocięta lub szczeniaki, zaniedbane, które oblazły pchły mogą umrzeć od tego.
Teraz do dyspozycji jest całkiem dużo środków przeciwpchelnych. Należy iść ze zwierzeciem do weterynarza, który poda zwierzęciu środek, ale można to tez zrobić samemu. A gdy bierzesz kociaka lub dorosłego kota z działki jedź do weterynarza by podłą kotu lek przciwpchelny i obejrzał, czy nie ma innych pasożytów. Inaczej może sie to żle skończyć.
Pchła
Kleszcz 1
Kleszcz na łapie


Złota myśl:   Skąd się wzięłam? Pijany bocian mnie przyniósł!
-->www.unwhite-list.blog4u.pl -->moja filmowa lista przebojów. Zagłosujesz?
-->www.unwhite-aktors.blog4u.pl -->moja aktorska lista głosowań. Zapraszam.

Offline

 

#2 2008-08-14 14:44:20

Dead End

Apokalipsa

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pchły i Kleszcze

Ze środków przeciw pchelnych polecam Front-Line. Raz na jakiś czas przed wypuszczeniem kotów na dwór, wcieram im to w sierść. Pomaga.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zielonykac.pun.pl www.fctsianecki.pun.pl www.tibiaskrypty.pun.pl www.java-fon.pun.pl www.gadulstwo.pun.pl